Web Tasarım Nedir

Web tasarımı nedir diye sorulan bir sorusuna verilecek cevap: Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde, bir amaç için belli ilkeler tarafından ve tasarım kuralları ile yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlersonrasında ortaya aktif bir web sitesi çıkar. Web tasarımı uygulamasının ardından son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden web sitelerine erişebilirler. Web tasarımı nedir sorusuna verebileceğimiz en kısa cevap bu olabilir. Peki detaylarıyla ele aldığımızda web tasarımı nedir? İyi bir web tasarımı nasıl olmalıdır?

Tasarımın her dalında olduğu gibi web tasarımı içinde de belli ana hatlar oluşturularak çalışmalar yapılır. Bunları aşağıda başlıklar halinde şunlardır;
Renk, Grafikler, Fontlar, ve İçerikler öneme alınarak bir web sitesi çalışması yapılır. Profesyonel web sitesi yaptırmak istiyorsanız Medyanet Bilişim sizlere bu hizmeti sunmaktadır.

Web Sitesi nedir sorusuna genel bir açıklama; 
Web Sitesi nedir?
İnternet ağında barınan Grafik Tasarım ve Web Yazılım dilleriyle şekillendirilmiş bir tanıtım ve paylaşım biçimidir.
 Web Siteleri veya diğer bir ismiyle İnternet Siteleri Online mecrada yayınlandıkları adresler vasıtasıyla kendilerini ulaşılabilir kılarlar, bu teknolojik altyapı oluşumu sayesinde tıpkı sokak dükkanları veya sokak tabelaları gibi kendi tanıtımlarını yapıp ziyaretçilerinin kendilerine erişmelerini sağlayabilirler. 
Web Siteleri, barındırma sunucularında yerleşik olarak bulunur ve Alan Adı çözümlemesiyle ulaşılabilirler. Internet Tarayıcı programları aracılığıyla bilgisayar ekranlarında görüntülenir ve kullanıcısıyla etkileşime geçebilirler.

Medyanet Bilişim | Web Tasarım Ankara | Ankara Web Tasarım